1. Paaugstināta temperatūra

Ja Jūs uztraucaties, ka bērnam varētu būt drudzis, izmēriet viņa temperatūru ar termometru.

Kad vērsties pie ārsta?

Ja mazulis ir jaunāks par 3 mēnešiem un viņam temperatūra ir virs 380C un kādi no sekojošiem simptomiem:

  • Stīva spranda un vieglas sāpes acīs
  • Vemšana un nevēlēšanās dzert
  • Izsitumi
  • Mazulis ir miegaināks nekā parasti
  • Problēmas ar elpošanu
  • Sāpes, kas nepāriet pēc pretsāpju līdzekļu lietošanas

Tāpat vērsieties pie ārsta arī tad, ja:

  • Temperatūra ir virs 400C, bet nav nekādi citi simptomi
  • Drudzis ir bijis ilgāk par 2 dienām
  • Ir sajūta, ka mazulim paliek arvien sliktāk
  • Ir bijuši drudža krampji (lēkme, kas rodas, ja mazulim ir drudzis)

Atcerieties, ka tā temperatūra, kas skaitās normāla pieres daļā, ne vienmēr ir normāla temperatūra citās ķermeņa daļās. Tāpēc ir svarīgi zināt, kādu temperatūru nolasa Jūsu termometrs atkarībā no tā, kāda veida bērnu termometru Jūs izmantojat.

Bieži mazuļa drudzis pāriet pēc pāris dienām bez komplikācijām. Temperatūras paaugstināšanās ir veids, kā ķermenis cīnās ar slimību, un, lai gan tas rada satraukumu, ka mazulim ir drudzis, tomēr tas nozīmē, ka viņa imūnsistēma darbojas pareizi. Tomēr, ja šķiet, ka mazulis nejūtas labi un Jūs tas satrauc, vērsieties pie ārsta.

2. Drebuļi

Drebuļi ir drudža pazīme. Ja Jums liekas, ka bērnam varētu būt drudzis, izmēriet viņa temperatūru ar termometru. Ja mazulim ir paaugstināta temperatūra, saģērbiet viņu pēc iespējas ērtākās drēbēs, ļaujiet viņam atpūsties un vēdiniet telpas.

3. Karstums un pietvīkums

Ja bērnam ir drudzis, viņa piere, mugura vai vēders var likties karsti. Lietojiet termometru, lai rūpīgi noteiktu bērna temperatūru. Ja mazulim ir temperatūra, lieciet viņam justies ērti un piedāvājiet šķidrumu, piemēram, ūdeni, atšķaidītu sulu, pienu vai kādu no viņa ierastajiem dzērieniem.

4. Uzbudinājums

Jūs savu mazuli pazīstat vislabāk, tāpēc uzticieties saviem instinktiem. Biežāka raudāšana nekā ierasts vai savādāka veida raudāšana varētu liecināt par drudzi. Attiecīgi, ja Jūsu mazulis šķiet apātisks, arī tas varētu liecināt par drudzi. Vērojiet savu bērnu un regulāri pārbaudiet viņa temperatūru ar termometru. Ja Jūs izjūtat satraukumu, vērsieties pie sava ģimenes ārsta vai jautājiet padomu veselības aprūpes speciālistam.

5. Apetītes zudums

Ja Jūs novērojat to, ka mazulis nevēlas dzert vai ēst tikpat, cik ierasts, tas varētu nozīmēt, ka kaut kas īsti nav kārtībā. Piedāvājiet bērnam ierasto ēdienu un dzērienu, lai viņam nesāktos dehidratācija, un pierakstiet, cik daudz bērns apēd, lai Jūs to varētu pārrunāt ar ārstu satraukuma gadījumā.