Kāda skaitās normāla ķermeņa temperatūra mazulim?

Mazuļa ķermeņa temperatūrai ir jābūt starp 36,50C un 37,50C. [2] Temperatūra 38,00C mazulim līdz 3 mēnešu vecumam un 38,50C vecākiem bērniem tiek uzskatīta par ievērojami paaugstinātu.

Ja mazulis izrāda drudža pazīmes, izmēriet temperatūru ar termometru; iespējams, ka digitālais termometrs ir visvieglāk lietojams un visprecīzākais. Normālā temperatūra var atšķirties atkarībā no tā, vai Jūs temperatūru mērāt iekšēji vai ārēji. Ir svarīgi zināt, kam pievērst uzmanību atkarībā no tā, kurā ķermeņa daļā temperatūra tiek mērīta.

  • Normāla temperatūra, mērot ar ausu termometru, ir no 35,80C līdz 38,00C [3]
  • Normālai temperatūrai mutē zem mēles vajadzētu būt no 35,50C līdz 37,80C [3]
  • Normālai paduses temperatūrai vajadzētu būt no 34,70C līdz 37,30C [3]
  • Normāla temperatūra, mērot ar rektālu termometru, ir no 35,80C līdz 38,00C [3]

Sazinieties ar ģimenes ārstu vai veselības aprūpes speciālistu, ja izjūtat satraukumu par mazuļa veselību.

Kādi ir termometru veidi?

  • Ir vairāki veidi, kā izmērīt mazuļa temperatūru, piemēram, zem mēles, padusē, ausī vai uz pieres [4]. Izvēlētā metode ir atkarīga no tā, kādu termometru Jūs izmantojat.
  • Digitālais termometrs – ātri lietojams un ļoti precīzs. Šī veida termometrus parasti izmanto temperatūras mērīšanai padusē.
  • Auss termometrs – ar šo termometru mazuļa temperatūru var izmērīt visātrāk, jo tas nolasa rādījumu 1 sekundē. Tomēr šie termometri ir dārgi un Jums rūpīgi jāseko lietošanas instrukcijai, lai pārliecinātos, ka rādījums ir precīzs.
  • Pielīmējams termometrs – ļoti vienkāršs termometra veids, kuru Jūs paturat pret mazuļa pieri.
  • Dzīvsudraba termometrs – šī ir novecojusi metode un vairs netiek izmantota, jo termometrs var saplīst sīkās lauskās un izdalīties indīgais dzīvsudrabs. Šī iemesla dēļ labāk ir izvairīties no šī termometra lietošanas mazuļiem. [5]

Cik bieži būtu jāmēra mazuļa temperatūra? 

Kad mazulim ir drudzis, viņa temperatūru vajadzētu mērīt regulāri un sekot līdzi viņa komforta līmenim, lai pārliecinātos, ka viņam viss ir labi. Ir svarīgi, lai mazulis pēc iespējas vairāk atpūstos, lai palīdzētu viņam cīņā ar drudzi izraisošo infekciju vai vīrusu.

Lai gan ir briesmīgi redzēt, ka mazulis mokās ar drudzi, tomēr vairums izveseļojas dažu dienu laikā bez turpmākas ārstēšanas. Ja mazulis ir jaunāks par 6 mēnešiem un viņam ir augsta temperatūra, vērsieties pie ģimenes ārsta vai veselības aprūpes speciālista nekavējoties. Vecākiem bērniem – pārliecinieties, ka bērns jūtās komfortabli, iedrošiniet viņu dzert daudz šķidrumu, lai novērstu dehidratāciju un sekojiet līdzi tam, lai telpas būtu labi izvēdinātas.

Atkārtoti atgādinām, lai sazinieties ar ģimenes ārstu vai veselības aprūpes speciālistu, ja izjūtat satraukumu par mazuļa veselību.