Pirms lietošanas:

 • Vispirms informējiet ārstu vai farmaceitu, ka Jūsu bērns ir jaunāks par 12 mēnešiem 
 • Vienmēr uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma.
 • Pārliecinieties, ka lietojat Jūsu bērna vecumam piemērotu produktu un devu

Ieskats “Nurofen bērniem” produktu klāstā

Produktu līnija Nurofen bērniem (Ibuprofenum) 3 mēneši līdz 12 gadi: piemērots drudža samazināšanai un vieglu un vidēji stipru mazuļa sāpju atvieglošanai, piemēram, zobu šķelšanās sāpes un ausu sāpes. Tā nesatur cukuru un krāsvielas, ir pieejama ar apelsīnu garšu.

Nurofen bērniem (Ibuprofenum) 3 mēneši līdz 12 gadi: formula ir vairāk koncentrēta, tāpēc var lietot mazāku suspensijas devu, tā kā vecākiem bērniem varētu būt nepieciešama lielāka ibuprofēna deva. Tā ātri un efektīvi mazina drudzi, galvas sāpes. Nesatur cukuru un krāsvielas, ir pieejama ar zemeņu un apelsīnu garšu.

Nurofen mīkstās košļājamās kapsulas bērniem (Ibuprofenum): viegli sakošļājams produkts bērniem no 7 gadu vecuma un vecākiem. Lieliska alternatīva sāpju un drudža mazināšanai gadījumos, kad bērns vairs nevēlas lietot suspensiju, bet tabletes joprojām ir grūti norīt.

Cik lielu devu man vajadzētu dot bērnam?

Iekšķīgi lietojamās suspensijas:

Ieteicamā Nurofen bērniem deva atšķiras no bērna svara. Vispirms izvēlieties bērnam vislabāk piemēroto produktu, tad pārbaudiet dozēšanas norādījumus uz iepakojuma, lai noteiktu pareizo devu atbilstoši Jūsu bērna vecumam un svaram.

Tā kā pareizo devas lielumu nosaka pēc bērna svara, abas Nurofen bērniem suspensijas iekšķīgai lietošanai var lietot bērni vecumā no 3 mēnešiem līdz 12 gadiem, ja tiek ievērotas dozēšanas vadlīnijas. Attiecīgi, abiem produktiem ir pievienotas dozēšanas instrukcijas bērniem vecumā no 3 mēnešiem līdz 12 gadiem.

Devas jāievada ik pēc 6 – 8 stundām pēc nepieciešamības, maksimāli 3 devas 24 stundu laikā.

Mīkstās košļājamās kapsulas:

Ieteicamo devu nosaka pēc bērna vecuma sekojošā kārtībā.

7 – 10 gadi: divas kapsulas (maksimums 8 gab. 24 stundu laikā)

10 – 12 gadi: trīs kapsulas (maksimums 12 gab. 24 stundu laikā)

Devas jādod ik pēc 6 – 8 stundām (vai minimums ar 6 stundu starpību starp katru devu, ja nepieciešams). Ir svarīgi nepārsniegt norādīto devu un pārliecināties, vai pirms norīšanas produkts ir kārtīgi sakošļāts. Lai arī Nurofen košļājamās kapsulas var lietot bez ūdens uzdzeršanas, tomēr ir svarīgi, lai bērns uzņemtu lielu daudzumu šķidruma, lai palīdzētu tikt galā ar sāpēm vai drudzi.

Atpazīt bērna sāpes

Tas ir nenovēršami, ka Jūsu bērns šad un tad izjutīs sāpes – vai tā būtu slimība, nelieli negadījumi vai normāli pieaugšanas procesi, piemēram, zobu šķilšanās.

Visizplatītākie sāpju cēloņi zīdaiņiem un bērniem ir:

 • Ausu sāpes
 • Klepus un iekaisis kakls
 • Zobu šķilšanās sāpes un zobu sāpes
 • Galvas sāpes un migrēna
 • Sastiepumi un izmežģījumi
 • Drudzis

Ļoti mazi bērni nevar pateikt, ka viņi izjūt sāpes. Dažas pazīmes, kam pievērst uzmanību, ir:

 • Raudāšana, kliegšana, dažādas grimases
 • Izmaiņas gulēšanas un ēšanas paradumos
 • Klusēšana un apātija
 • Nemiers

Nurofen bērniem (Ibuprofenum) un sāpju novēršana

Vieglas vai mērenas sāpes un drudzi var mazināt, izmantojot bezrecepšu medikamentus, piemēram, Nurofen, lietojot to vecumam atbilstošās devās.

Nurofen bērniem (Ibuprofenum) ir radīts bērniem un zīdaiņiem. Tas satur ibuprofēnu, kas sāk mazināt drudža simptomus jau pēc 15 minūtēm [1] un iedarbojas līdz pat 8 stundām [2].

Kad vērsties pie ārsta

Medikamenti palīdz mazināt sāpes uz kādu laiku, bet tās nenovērš sāpju cēloni.

Ja bērnam sāpes ilgst vairākas stundas, tās šķiet ļoti stipras vai bērns acīmredzami jūtas slikti, ir svarīgi vērsties pie ārsta. Ja Jums rodas kādas šaubas, vienmēr vērsieties pie ārsta.

Atsauces:

 • 1

  Pelen F et al. Ann Pediatr 1998; 45(10): 719–28, finansē Reckitt Benckiser.

 • 2

  Autret-Leca et al. Curr Med Res Opin 2007; 23(9): 2205­–11, finansē Reckitt Benckiser.