Pamatfakti par Nurofen un grūtniecību

  • Nelietojiet Nurofen, ja Jūs mēģiniet palikt stāvoklī vai pirmajos 6 grūtniecības mēnešos, izņemot gadījumus, kad to ir ieteicis ārsts. Pēdējos 3 grūtniecības mēnešos Nurofen nelietojiet vispār. 
  • Ir pieejami citi pretsāpju līdzekļi, kurus drīkst lietot grūtniecības laikā. Izrunājiet ar ārstu vai farmaceitu, kuri Jums būtu vispiemērotākie.

Kāpēc nelietot Nurofen grūtniecības laikā?

Nurofen aktīvā viela ir ibuprofēns. Ibuprofēns pieder nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu (NSPL) grupai. Dažos pētījumos ir atklāts, ka NSPL var palielināt spontānā aborta risku, ja tos lieto grūtniecības sākumā. Vēlākas grūtniecības laikā NSPL var ietekmēt mazuļa neattīstījušās nieres vai asinsrites sistēmu.

Kad var atsākt lietot ibuprofēnu?

Jūs varat lietot ibuprofēnu pēc bērna dzimšanas un zīdīšanas laikā, ja tā ir ieteicis ārsts. Vispirms vienmēr konsultējieties ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu.

Alternatīvas ibuprofēna lietošanai grūtniecības laikā

Ir veidi, kā novērst sāpes grūtniecības laikā, nelietojot ibuprofēnu vai citus NSPL. Par pretsāpju līdzekļiem grūtniecības laikā konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu vai farmaceitu. Noteikti uzsveriet, ka esat grūtniece, lai viņi varētu ieteikt pretsāpju līdzekļus, kas ir piemēroti Jums un Jūsu nedzimušajam bērnam.