Kas notiek ar ķermeni, kad tas ir dehidrējies?

Ūdens veido vairāk nekā divas trešdaļas veselīga cilvēka ķermeņa, un tam ir izšķiroša loma vairākās ķermeņa funkcijās, t.sk., barības vielu un to atlikumu pārnešanā starp galvenajiem orgāniem, ķermeņa temperatūras regulēšanā, locītavu kustīguma nodrošināšanā, gremošanas veicināšanā un veselīgas ādas uzturēšanā. Katra ķermeņa šūna ir atkarīga no ūdens, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka esat hidratēts.

Pirmie dehidratācijas simptomi parasti ir slāpes un sausa mute. Tomēr var parādīties arī citi simptomi, piemēram, galvassāpes, nogurums, vājums, sausas lūpas, apjukums, halucinācijas un paaugstināta sirdsdarbība.

Dzērieni, kas izraisa dehidratāciju

Ūdens tiek uzskatīts par labāko dzērienu hidratācijas nodrošināšanai.

Kafijas un citu kofeīnu saturošu dzērienu lietošana lielos daudzumos tiek saistīta ar dehidratācijas izraisītām galvassāpēm. Ja Jūs regulāri lietojat kafiju vai tēju, apsveriet iespēju lēnām samazināt kofeīna patēriņu, jo kofeīna devas samazināšana arī var izraisīt galvassāpes.

Alkohols var būt vēl viens galvassāpju cēlonis. Ja Jūs esat nolēmis to lietot, dariet to samērīgi un dzeriet daudz ūdens, lai ķermenis būtu hidratēts.

Dehidratācijas novēršana; cik daudz ūdens mums nepieciešams?

Pareiza uztura vadlīnijas nosaka katru dienu dzert daudz ūdens. Daudzumu nosaka Jūsu dzimums, vecums, tas, cik aktīvs esat un vai esat grūtniece, zīdīšanas periodā un kādos apstākļos Jūs dzīvojat.

Viss, kas palielina svīšanu, piemēram, silts laiks, fiziskās aktivitātes un augsts asinsspiediens izraisīs vēlmi pēc šķidruma uzņemšanas un tas var būt vairāk nekā parasti ieteicamais daudzums.

Paturiet prātā, ka lielāks augļu un dārzeņu patēriņš arī ir veids, kā uzņemt šķidrumu, tomēr tā nav alternatīva ūdens dzeršanai.

Galvassāpju mazināšana

Galvassāpes, ko izraisa nepietiekama ūdens uzņemšana, var mazināt, uzturot sevi hidratētu. Lai mazinātu galvassāpes, kad tās ir sākušās, var lietot pretsāpju medikamentus.

Kopumā galvassāpju profilakse noteikti ir labāka nekā paciest galvassāpes! Tāpēc būt labi hidratētam ir vienkāršs veids, kā mazāk ciest no galvassāpēm.