Mīts Nr. 1

Migrēna ir visizplatītākais galvassāpju veids.

Patiesībā visizplatītākais galvassāpju veids ir saspringuma galvassāpes. Stress var padarīt galvas un kakla muskuļus saspringtus un savilktus, un saspringuma galvassāpju cēlonis var būt tieši šie muskuļi. Jūs noteikti zināt šo sāpju sajūtu – trulas, spiedošas sāpes abās galvas pusēs.

Mīts Nr. 2

Galva sāp tikai pieaugušajiem

Galvassāpes izjūt ne tikai pieaugušie. Arī bērniem tās ir, ieskaitot saspringuma galvassāpes – atšķirība ir tāda, ka bērni nemāk tās tik labi izskaidrot. Ir svarīgi sekot līdzi bērna galvassāpēm un konsultēties ar ārstu, ja tās pastiprinās vai Jūs kāda iemesla dēļ par to sākat uztraukties.

 Mīts Nr. 3

Migrēna ir tikai ļoti stipras galvassāpes.

Nav gluži patiesība. Migrēna atšķiras no cita veida galvassāpēm. Tas faktiski ir stāvoklis, kas saistīts ar ķermeņa nervu sistēmu (smadzenēm un nerviem) un tās ir daudz spēcīgākas nekā parastas galvassāpes. Migrēnas lēkmes laikā smadzenes pareizi neapstrādā sensorās sajūtas, piemēram, gaismu, skaņu vai pieskārienus.

Ja Jūs ciešat no migrēnas, var rasties arī citi simptomi, piemēram, slikta dūša un jutība pret gaismu. Jūs pat varat saskarties ar redzes vai maņu problēmām, sauktām par aurām, un redzēt mirgojošu gaismu vai baltus plankumus.

Mīts Nr. 4

Tikai sievietēm galvassāpes ir periodiskas.

Ziniet ko? Mums visiem tās ir. Un, lai gan vīriešiem ir mazāks migrēnas risks, viņiem biežāk ir kūlīšu tipa galvassāpes (tomēr gan retāk salīdzinājumā ar cita veida galvassāpēm, piemēram, migrēnu). Kūlīšu tipa galvassāpēm ir tāds apzīmējums, jo Jūs tās izjūtat kā biežas galvassāpes vairākas nedēļas koncentrēti vienā vietā. Tās mēdz parādīties katru gadu apmēram vienā un tajā pašā laika periodā. Tās ir sāpes, kas parasti ir jūtamas aiz acs vienā galvas pusē, tās parādās pēkšņi un ir ļoti stipras.

Mīts Nr. 5

Visas galvassāpes ir psiholoģiski izraisītas.

Lielāko daļu galvassāpju parasti izraisa fizisks cēlonis. Piemēram, tiek uzskatīts, ka saspringuma galvassāpes izraisa galvas un kakla muskuļu sasprindzinājums. Tie savukārt raida sāpju signālus, kuri ir jūtami abās galvas pusēs. Tas izskaidro to, kāpēc saspringuma galvassāpju laikā ir sajūta, ka ap galvu ir savilkta stingra saite.

Ja Jūs izjūtat kādas no šāda veida galvassāpēm, ieteicams apsvērt iespēju izmantot bezrecepšu pretsāpju līdzekļus.