Saaukstēšanās un gripas novēršana

Mazgājiet rokas

Šis ir ļoti svarīgs faktors neatkarīgi no tā, vai Jūs atrodaties mājās ar bērniem vai sēžat pie galda no deviņiem līdz pieciem. Nav svarīgi, kur mēs atrodamies. Dienas laikā mēs saskaramies ar neskaitāmiem mikrobiem. Roku mazgāšana ir būtisks veids, kā atbrīvoties no šiem nepatīkamajiem mikrobiem pirms tie ir nonākuši mūsu ķermeņa sistēmā, kur potenciāli var izraisīt saaukstēšanās un gripas simptomus. Ir ļoti svarīgi mazgāt rokas pareizi un regulāri.

Rokas vajadzētu mazgāt ar siltu ūdeni vismaz 20 sekundes, ar ziepēm nomazgājot arī roku virspusi, starp pirkstiem un zem nagiem. Izvēlieties rokas noslaucīt ar vienreizlietojamiem dvieļiem, tā kā ar atkārtoti lietojamiem dvieļiem var izplatīties mikrobi, ja tos ir lietojis kāds, kuram ir saaukstēšanās vai gripa.

Centieties pēc iespējas vairāk ar rokām neaiztikt seju, tā kā mikrobi ķermenī var nokļūt caur acīm, degunu un muti.

Ievērojiet veselīgu dzīves veidu

Rūpes par savu veselību nodrošina to, ka tiek stiprināta imūnsistēma, lai palīdzētu cīņā ar saaukstēšanās un gripas mikrobiem. Parastu, ikdienišķu lietu ievērošana ir ļoti svarīga, piemēram, pārliecināšanās, ka tiek uzņemts nepieciešamo uzturvielu un vitamīnu daudzums. Tāpat piestrādājiet pie pilnvērtīga nakts miega, lai ķermenis varētu atpūsties un atjaunoties, kā arī vingrojiet, lai uzturētu ķermeni formā un tas būtu veselīgs. 

Saaukstēšanās un gripas simptomu mazināšana

Skalošana ar sālsūdeni

Ja Jūs slimojat ar saaukstēšanos vai gripu un Jums ir iekaisis kakls, mājās pagatavots skalošanas līdzeklis no silta sālsūdens sniegs Jums īslaicīgu atvieglojumu.

Nepieļaujiet, ka saaukstēšanās vai gripa ietekmē Jūsu darbošanās spējas. Rūpējieties par savu ķermeni, lai būtu droši, ka tas ir optimālā stāvoklī, lai cīnītos ar mikrobiem. Ja Jums parādās simptomi, konsultējieties ar ārstu.